Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś

Gospodaratwo edukacyjne Siodłata Gęś w Żarkach. Główną bohaterką gospodarstwa jest gęś, ale wśród jej sąsiadów znajdziemy; kury, kaczki, indyki, perliczki, króliki, kozy, owce, krówkę i wiele innych. Pierwsza okazja, aby odwiedzić gospodarstwo już w ten weekend 29.04-07.05.2023, godz. 10.00 - 16.00. Turyści zyskają dostęp do przyjaznych zwierząt, które można głaskać, karmić, ale przede wszystkim poznać ich zwyczaje, zachowania, etapy życia i rozwoju. Do gospodarstwa można się wybrać z rodziną lub grupą. Czeka tam gospodarz, który jest zarazem przewodnikiem po zagrodzie.
- Gospodarstwo ma służyć celom edukacyjnym i jest jednocześnie prawdziwym gospodarstwem rolnym. To jest nasz aut - przekonuje Tomek Hamerla, właściciel zagrody. - W gospodarstwie są uprawiane rośliny. Będzie prowadzona edukacja w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, ale i na temat zdrowego żywienia. Głównym tematem jest przedstawienie gościom wszystkich etapów życia drobiu na przykładzie gęsi.
Zagospodarowane podwórko pod potrzeby turystów znajduje się w Żarkach, ale nieopodal są pola, łąki i lasy. I zgodnie z wytycznym ośrodka doradztwa rolniczego może w nim być prowadzona edukacja w zagrodzie. Alejki i przyjazne stanowiska z możliwością dotykania i karmienia zwierząt ułatwią poruszanie się po gospodarstwie. Obiekt posiada dużą altanę, pomieszczenie w budynku oraz toaletę do dyspozycji odwiedzających.
- Zapraszamy rodziny z dziećmi, ale i grupy zorganizowane dzieci i młodzieży. Wizyta trwa około godziny. W trakcie przewodnik gospodarz oprowadza po obiekcie, dlatego warto rezerwować terminy.
W okresie zimowym obiekt jest niedostępny dla odwiedzających.

Info:
ul. Ofiar Katynia 18, 42- 310 Żarki