Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

poczta@muzeumzarki.pl

690 070 772

Aktualności

Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś

Rozmiar tekstu

A

A

A

Gospodaratwo edukacyjne Siodłata Gęś w Żarkach. Główną bohaterką gospodarstwa jest gęś, ale wśród jej sąsiadów znajdziemy; kury, kaczki, indyki, perliczki, króliki, kozy, owce, krówkę i wiele innych. Pierwsza okazja, aby odwiedzić gospodarstwo już w ten weekend 29.04-07.05.2023, godz. 10.00 - 16.00. Turyści zyskają dostęp do przyjaznych zwierząt, które można głaskać, karmić, ale przede wszystkim poznać ich zwyczaje, zachowania, etapy życia i rozwoju. Do gospodarstwa można się wybrać z rodziną lub grupą. Czeka tam gospodarz, który jest zarazem przewodnikiem po zagrodzie.
- Gospodarstwo ma służyć celom edukacyjnym i jest jednocześnie prawdziwym gospodarstwem rolnym. To jest nasz aut - przekonuje Tomek Hamerla, właściciel zagrody. - W gospodarstwie są uprawiane rośliny. Będzie prowadzona edukacja w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, ale i na temat zdrowego żywienia. Głównym tematem jest przedstawienie gościom wszystkich etapów życia drobiu na przykładzie gęsi.
Zagospodarowane podwórko pod potrzeby turystów znajduje się w Żarkach, ale nieopodal są pola, łąki i lasy. I zgodnie z wytycznym ośrodka doradztwa rolniczego może w nim być prowadzona edukacja w zagrodzie. Alejki i przyjazne stanowiska z możliwością dotykania i karmienia zwierząt ułatwią poruszanie się po gospodarstwie. Obiekt posiada dużą altanę, pomieszczenie w budynku oraz toaletę do dyspozycji odwiedzających.
- Zapraszamy rodziny z dziećmi, ale i grupy zorganizowane dzieci i młodzieży. Wizyta trwa około godziny. W trakcie przewodnik gospodarz oprowadza po obiekcie, dlatego warto rezerwować terminy.
W okresie zimowym obiekt jest niedostępny dla odwiedzających.
 
Info:
Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś
ul. Ofiar Katynia 18, 42- 310 Żarki
tel. 516 224 063,
siodlatages@interia.pl,

28

KWI

2023

1113

razy

czytano

27/36

Muzeum Żarki

Budynek

Muzeum jest jedynym tego typu obiektem w kraju. Zrewitalizowany z wielką pieczołowitością młyn elektryczny pełni nowe funkcje. Uzyskał wyróżnienie w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Doceniono racjonale podejście do wykorzystania dziedzictwa dla aktywizacji społeczności i stworzenia atrakcji o znaczeniu ponadlokalnym.

Film promujący STARY MŁYN

Nagrania audio

Logo serwisu.

Stary Młyn - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia