Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

poczta@muzeumzarki.pl

690 070 772

Aktualności

JuRajskie Ptaki w Żarkach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

JuRajskie Ptaki w Żarkach

Rozmiar tekstu

A

A

A

Kolorowe, zabawne, interesujące – takie właśnie są papugi w nowym obiekcie turystycznym, który od 1 maja będzie otwarty w Żarkach. Papugarnia znajduje niemal w centrum jurajskiego miasteczka Żarki, nieopodal basenu kąpielowego. W papugarni jest możliwość robienia zdjęć, ale przede wszystkim spotkania z ptakami i karmienia.
- Zapraszamy turystów indywidualnych i grupowych - mówi Artur Siedławski, właściciel Papugarni  JuRajskie Ptaki. – Mamy się czym pochwalić. Można u nas podziwiać 52 sztuki papug. Mamy papugi różnych gatunków. Są amazonki, senegalki, rudosterki, górskie, aleksandretty, modrolotki, nimfy i nierozłączki. Cały czas się rozwijamy i wkrótce zwiększy się ilość dostępnych ptaków. Będą jeszcze inne gatunki.
W papugarni każdy może podejrzeć życie tych niezwykle barwnych ptaków. Te swobodnie latają i cieszą oko. Za sprawą karmy można oczywiście sprawić, że ptaki znajdą się na wyciągnięcie ręki.
- Karma jest do kupienia na miejscu. Specjalnie dla gości przygotowaliśmy fototapety, aby mogli skorzystać i zrobić fajne zdjęcia na pamiątkę i na potrzeby profili społecznych – dodaje pan Artur.

Wizyta w papugarni trwa do godziny. Na zewnątrz przygotowana woliera dla gołębi. Gospodarze chcą bowiem prezentować jeszcze gołębie ozdobne.

Najbliższa okazja, aby zajrzeć do papugarni już w ten w weekend. Czynne od 1 do 7 maja w godz. 10.00 – 18.00. Po długim weekendzie czynne od środy do niedzieli w godzinach  10.00 – 18.00. Jest możliwość rezerwacji ( otwarcia ) dla większej grupy w poniedziałek lub wtorek. Rezerwacje mile widziane. Obiekt dostępny cały rok.

Info:
JuRajskie Ptaki
Wierzbowa 13, 42 – 310 Żarki
tel. 789 631 473

28

KWI

2023

813

razy

czytano

31/41

Muzeum Żarki

Najnowsze aktualności

Budynek

Muzeum jest jedynym tego typu obiektem w kraju. Zrewitalizowany z wielką pieczołowitością młyn elektryczny pełni nowe funkcje. Uzyskał wyróżnienie w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Doceniono racjonale podejście do wykorzystania dziedzictwa dla aktywizacji społeczności i stworzenia atrakcji o znaczeniu ponadlokalnym.

Film promujący STARY MŁYN

Nagrania audio

Logo serwisu.

Stary Młyn - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia