Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

poczta@muzeumzarki.pl

690 070 772

Aktualności

Większa Arka Noego Leśniowskim Sanktuarium.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Większa Arka Noego Leśniowskim Sanktuarium.

Rozmiar tekstu

A

A

A

Kangur, strusie, paw królewski, surykatki to tylko niektóre z nowych zwierząt, które czekają w Leśniowskiej Arce Noego na terenie Klasztoru Ojców Paulinów w Żarkach Leśniowie. Ojcowie paulini rozbudowali zwierzyniec i teraz sprawują opiekę nie tylko nad alpakami, kozami i owieczkami, które od ub. roku są od opieką leśniowskich braci.

Spotkamy tu kozy i owce walliserskie, marę patagońską, strusia emu, kangura, pawia królewskiego, surykatki. Specjalną wolierę wybudowano dla ptaków: papużek falistych, gołębi diamentowych, rozelli białolicej i przepiórek chińskich.

Leśniowska Arka Noego czynna w piątki  i soboty (godz. 14.00 – 18.00) oraz w niedziele (12.00 - 19.00.) Ze względu na przedłużony weekend zwierzyniec można odwiedzić w również w ten czwartek (8.06., godz. 12.00 – 19.00). Wstęp wolny w godzinach otwarcia. Oprowadzanie grup zorganizowanych po wcześniejszym uzgodnieniu i zgłoszeniu.

06

CZE

2023

381

razy

czytano

30/41

Muzeum Żarki

Najnowsze aktualności

Budynek

Muzeum jest jedynym tego typu obiektem w kraju. Zrewitalizowany z wielką pieczołowitością młyn elektryczny pełni nowe funkcje. Uzyskał wyróżnienie w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Doceniono racjonale podejście do wykorzystania dziedzictwa dla aktywizacji społeczności i stworzenia atrakcji o znaczeniu ponadlokalnym.

Film promujący STARY MŁYN

Nagrania audio

Logo serwisu.

Stary Młyn - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia